Marsh Deals 2/11

[print_link]

marsh

Marsh Deals 2/11 – 2/17
**Check your Marsh Weekly Ad for specific prices for your store as prices could vary slightly from city to city.

New to Marsh? Read Marsh 101 to maximize your savings!

{Buy 10, Get $5 off Instantly – No Limit}

Yoplait Yogurt 6 pk or 8 pk Gogurt, $2.49
$1/2 Yoplait Go-Gurt Yogurt – 1-3-10 GM
$0.75/2 Yoplait Trix or Go-Gurt – 2-7-10 GM
$0.80/2 printable or printable
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: as low as $1.49/each

Pillsbury Grands!, $1.49
$0.30/2 Pillsbury Grands! printable or printable
$0.30/2 Pillsbury Grands! – 11-22-09 SS, 12-13-09 GM, 1-3-10 GM
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: $0.99/each

Pillsbury Rolls: Danish, Cinnamon, or Crescent, $1.79
$0.40/2 Sweet rolls printable or printable
$0.25/1 Crescents – 12-13-09 GM, 11-22-09 (exp. 2/13/10)
$0.40/2 Crescents – 1-31-10 SS, 1-3-10 GM, 12-13-09 GM
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: as low as $0.79/each

Chicken, Tuna, or Hamburger Helper, $1
$0.75/3 Helpers printable or printable
$0.75/3 – 2-7-10 SS, 1-3-10 SS
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: as low as $0.25/each

Betty Crocker Warm Delights, $1.69
$0.50/1 Warm Delights – 2-7-10 GM
$0.50/1 Warm Delights printable or printable
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: $0.19/each

Betty Crocker Cookie Mix, $1.69
$0.40/1 Cookie Mix printable or printable
$0.40/1 Cookie Mix – 2-7-10 GM
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: $0.39/each

Betty Crocker Brownie Mix, $1.99
$0.75/2 Brownie Mix – 2-7-10 GM
$0.75/2 Brownie Mix printable or printable
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: $1.12/each

Gardetto or Chex Mix, $2.49
$1/2 Chex Mix Chocolate printable or printable
$0.50/2 Chex Mic – 1-13-10 SS
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: as low as $1.49/each

Fiber One  or Yo Plus Yogurt 4 pk, $1.99
$1/1 Yo-Plus or Yo-Plus Light Yogurt – 2-7-10 GM
$0.50/1 Yoplait Fiber One Yogurt Multipack – 1-3-10 GM
$0.50/1 Yoplait Fiber One Yogurt Multipack – 1-24-10 SS
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: $0.49/each

Green Giant Boxed Vegetables, $1.49
$0.60/3 Boxed Vegetables – 1-3-10 GM, 2-7-10 GM
$0.50/2 Boxed vegetables printable or printable
Save $0.50/each when you buy 10 items
Final Price: as low as $0.49/each


{PRODUCE}

  • Michigan Fresh Apples 3 lb bag, B1G1 Free @ $2.99
  • Collard, Mustard, or Turnip Greens, $0.88
  • Golden Delicious Apples 5 lb bag, $2.50
  • Tommy Atkins Mangoes, $1.25

{PASTA, GRAINS & SIDE DISHES}

Newman’s Own Pasta Sauce, $2.50
$1.50 off MAYBELLINE NEW YORK shadow or liner
Final Price: $2/each

Zatarain’s, $1.50
$1/4 Zatarain’s Rice Mixes or Pasta Mixes – 1-24-10 RP
Final Price: $1.25/each

Nabisco Crackers: Wheat Thins or Triscuits, $2
$1/1 Nabisco Crackers – 1-24-10 SS
Final Price: $1/each

La Choy Creastions, $3.50
$1.50/1 La Choy Creations – 1-17-10 SS
$1/1 La Choy Creations – 2-7-10 SS
Final Price: $2 – $2.50/each

{CEREAL & BREAKFAST FOOD}

Kellogg’s Cereals: Cocoa Krispies, Corn Pops, Apple Jacks, or Froot Loops, $1.69
$1/3 Kellogg’s – 2-7-10 RP
$1/3 printable
Final Price: $1.36/each

Post Cereals, $1.99
$1/2 Post Cereal – 1-17-10 SS
Final Price: $1.49/each

{PAPER PRODUCTS}

Angel Soft Bath Tissue, $5.50
$1/1 Angel Soft printable
$1/2 Angel Soft – 2-14-10 RP
Final Price: $4.50 – $5/each

{LAUNDRY}

Snuggle Fabric Softener, $3.50
$0.75/1 Snuggle Fabric Softener – 1-31-10 RP
Final Price: $2.75/each

{MEAT}

  • Center Cut Boneless Pork Loin, $1.88/lb
  • Boneless English Roast, $1.88/lb
  • Bone in Ribeye, New York Strip, or T-Bone Steaks, $5.88/lb
  • Perdue Thighs or Drumsticks, $0.98/lb

Jimmy Dean Roll Sausage, $2.50
$1/2 Jimmy Dean Sausage Roll Products – 1-31-10 RP
Final Price: $2/each

Bob Evans Roll Sausage, $2.50
$0.25/1 Bob Evans – 1-24-10 SS
$0.35/1 printable
Final Price: $1.80 – $2/each

{BABY}

Pampers Diapers, $8.99
$1.50/1 Pampers – 2-7-10 P&G
Final Price: $7.49/each

Pampers Wipes 77 ct., $1.99
$0.50/1 Pampers Wipes – 2-7-10 PG
Final Price: $0.99

{FROZEN FOODS}

Tornadoes, $2
$1/1 Tornados Product – 12-6-09 SS
Final Price: $1

Red Baron Pizza, $3
$1/2 Red Baron Multi-Serve Pizza – 1-31-10 SS
Final Price: $2.50/each

Wanchai Ferry, $6.99
$1/1 Wanchai Ferry printable or printable
$1.50/1 Wanchai Ferry – 1-17-10 SS
Final Price: $5.49 – $5.99/each

{DAIRY & REFRIGERATED PRODUCTS}

Yoplait Yogurt Cups, $0.50
$0.50/6 printable or printable
Final Price: as low as $0.33

Oscar Mayer Deli Creations, $2.50
$1/1 printable
Final Price: $1.50

Oscar Mayer Lunchables, $2
$1.50 off MAYBELLINE NEW YORK shadow or liner
Final Price: $1.25/each

Be sure to check out the rest of the week’s grocery store deals and drug store deals!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Like what you've read?

Subscribe today to receive free daily updates and download your FREE eBook: 10 Secrets to Extreme Coupon Realistically

Disclaimer: This post may contain a link to an affiliate. See my disclosure policy more information.